Diskuze

Za inteligenci vděčíme bramborům víc než masu, zjistili vědci

My lidé máme nejvyvinutější a v poměru k tělu největší mozek ze všech živých tvorů. Obecně přijímaná teorie je, že za to může fakt, že se už od pravěku živíme masem. Nová studie ale naznačuje, že za neobyčejně rychlým a úspěšným vývojem mozku nejspíš stojí potravina o mnoho skromnější: brambory.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A nebylo by lépe pomoci Itálii a Řecku? Třeba nové minonosky, rychlé torpédové čluny ... ?

Podívejme se na USA, kdo nepřistane a suchou nohou se nedotkne země, je nemilosrdně vrácen a nic dalšího se neřeší - barva, víra, rasa, důvod ... nic. Prostě fičí. Takže zkusme to samé na moři je chytne stráž a vrátí jak nevyžádanou zásilku.

Prostě s namířenou zbraní v klidu vyzvat opusť můj píseček.

0 0
možnosti

Velmi se omlouvám a naprosto nechápu jak se to stalo.

Ale toto sem nepatří a ani jsem to sem nepsal.

0 0
možnosti

Ano a tykev šéfuje podobným ústavům.

Kristova noho, je to možné? Tohle mohla opravdu zplodit jen módní tykev a chystá ještě odhalení, že za rozum může RAW strava,

Hele vážená redakce, najdete i vědce a duchovní guru, kteří publikují, že se dá žít i z kosmické energie, ale redaktor než mu vymejou mozek na vysoké novinářské, snad má základu, žejo? Haló, objevení Ameriky, kdy? Odkud jsou brambory? A není to pěkných pár epoch před tím než se oddělila specifická větev lidoopů na cestu k homo erectus, neandertalis  ...sapiens .

To si jako kruci fix chodili kupovat Pringles do konzumu nebo k židovi?????

Protože škrobovou bohatost měli stejnou, jako ostatní lidoopi (esli nechodili pro brambory do konzumu).

2 0
možnosti

kolumbovští diskutéři, kdybyste si přečetli celý článek, věděli byste, že škrob obsahují i jiné plodiny než jen brambory

1 2
možnosti

Když pominu titulek, přečetl jste si tohle? 1.  "...za neobyčejně rychlým a úspěšným vývojem mozku nejspíš stojí potravina o mnoho skromnější: brambory." 2.  "Na základě dat z nejrůznějších oborů dali dohromady co nejpřesnější obraz toho, z čeho se v poslední době – přibližně během posledního milionu let – skládal náš jídelníček."

Nic? Opravdu nevidíte žádný rozpor? :-)

4 0
možnosti

teorie o karbohydrátech a škrobech no dejme tomu. Nicméně pokud se pamatuji dobře hodiny dějepisu a přírodopisu ze základní školy tak jsou brambory původem rostlina pocházející z jižní Ameriky a zemědělsky se začala v této oblasti pěstovat před pár tisíci lety, kdežto člověk moudrý tedy homo sapiens je tu už asi 200 000 let a má původ někde v Africe....tak že za to, že se vyvinul nový živočišný druh s vyšší inteligencí brambory samy o sobě asi moc nemůžou, ne?

1 0
možnosti

Pan vědec asi v mládí moc na brambory nebyl :)

1 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

Kravina ! Brambory se běžně jedly až v 16. století, než se rozšířily ke konzumaci. Přesto ve starém světě byl vysoký rozvoj - Egypt, Řím, Persie,... takže jak se tam k těm bramborám před naším letopočtem i 1000 let po něm dostali ??;-D

Jasná okurková sezona. Nebo jsem si spletla server ?

2 0
možnosti

V 16. století se brambory dostaly do Evropy. Jejich konzumace (až na výjimky) se ale datuje až od poloviny 18. století. Autor(ka) článku evidentně nepřemýšlí. Vědecký závěr: za rozvoj mozku může konzumace potravin bohatých na škroby. No a jaké potravina je známá vysokým obsahem škrobů? No jasně, brambory.

Anebo že by to bylo jinak? Že by inteligentní člověk vznikl v Atlantidě (která ovládala americký kontinent, a tedy vyšlechtila brambory)? Pak se inteligence rozšířila z Atlantidy do celého světa. Atlantida padla, jen ta "inteligence" lidem zůstala. Přepišme dějiny - biblický strom poznání byl vlastně lilek brambor.

3 0
možnosti

Tak tohle je jen klasická novinářská zkratka. Protože lidi škrob "nepochopí", tak napíšou brambory, i když je lidi jedí až v posledn í době.

3 0
možnosti

A nakonec jde stejne o cukr - vyzivu mozku.

2 0
možnosti

Tyhle "výzkumy" se dělají následujícím způsobem: pokud máte nějaké testovací osoby (zde ne, ale to není důležité), zmanipulujete testy tak, aby vyšel patřičný výsledek. Uděláte z toho publikaci, kam napíšete spoustu zdrojů, jedno, jestli odtud opravdu čerpáte nebo ne, čím uznávanější zdroje, tím líp. 

Pak se to publikuje v nějakém časopise, který se spokojí s publikačním poplatkem a nepotřebuje, aby byl článek moc inteligentní. Ta publikace se pak hodí novinářům. S oblibou se to dělá v cizí zemi, aby ten originál byl v cizí řeči, a líní nebo neschopní novináři se v tom moc nerýpali. Pak už stačí, když to zveřejní nějaký větší denník nebo televize - a už to jede jako lavina. :) Voila... "vědci vyzkoumali". :)))

1 1
možnosti

R65a84d33i70m 25Z93e72h95e76r

10. 8. 2015 23:00

Vědcům doporučuji se od rána do večera ládovat erteplama, aby příště nezjišťovali takovou kravinu.

3 1
možnosti