Diskuze

Mléko v jídelníčku batolat často chybí. Může to ovlivnit jejich zdraví

Děti do tří let věku potřebují zdravou a vyváženou stravu. Důvodem je to, že jejich organismus má mnohem větší nároky na složení jídelníčku než u starších dětí a dospělých. Mléko by v něm rozhodně nemělo chybět. Podle nedávné studie ho ale mají české děti nedostatek, což může způsobovat pomalejší růst či svalovou slabost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Naše dcera zase mléko úplně odmítá, a tak mám obavy, jestlimá dostatek válníku. Zkoušeli jsme jí dávat nějaké tabletky, na doporučenípediatra, ale ty zatím taky nechce. V lékárně jsem narazila na Lady CalciCube. Je sice trochu dražší,ale výhoda je, že je to  karamelka a maláse jí nebrání. Dostává ji za odměnu místo sladkosti a já mám klid.

0 0
možnosti

No problem je mimo jine v tom, ze to, co se prodavav obchode jako mleko pro deti nemá s mlekem a jeho vyzivovou hodnotou nic spolecneho...

0 0
možnosti

Kdyz slysim tahle tvrzeni, vzpomenu si na prednasku naseho rodinneho lekare pro rodice malych deti v nasem obvode.

Kdyz doslo na detskou stravu, zahajil kapitolu prohlasenim "Kravske mleko je skvele a nenahraditelne- --------- (udelal pauzu a dodal)----- pro telata!! Mnohe deti maji s travenim kravskeho mleka mensi nebo vetsi potize. Proto je treba nenechat se oblbnout tvrzenim, ze nic nemuze nahradit salek nebo lahev kravskeho mleka v detske diete. Jednak existuji za nej nahrazky, jednak mlecne vyrobky jako jogurt, tvaroh a syry, kde molekuly dvojcukru, ktery nejcasteji zpusobuje potize - laktozy, jsou  "natravene" a rozstepene na jednoduche cukry, ktere dite podstane snadneji stravi"

1 0
možnosti

L63e51n95k88a 89N15o20v37á

25. 3. 2015 13:14

Někteří odborníci tvrdí, že pokud se začne dětem zařazovat do jídelníčku kravské mléko ve správnou dobu (stejně jako ryby a další potrava, která může způsobovat alergie), děti si právě v raném věku vytvoří ty správné trávicí enzymy a předjede se různým alergiím a intolerancím.

2 0
možnosti

"Kravské mléko není příliš bohaté právě na živiny, které dětem chybí. Z tohoto pohledu se ukazuje jako výhodnější zařazovat právě batolecí mléka." Aha, takže muší se pít to mléko nebo teda nemuší?? Muší se jen kupovat předražené smíchaniny v prášku a rvát to do svých dětí? Žádné jiné zvíře v přírodě mléko nepije a nedává ho pít svým potomkům, tedy kromě vlastního mateřského. Tak to je a tak to má být. Jestli z toho má nějaká doktorka slíbenou provizi od Babišových mlékáren, tak s tím nic nenadělá. Než živiny hledat v práškových umělých "mlékách", tak radši se podívat, v čem ten vápník, železo a jiné prvky jsou a dohlédnout na to, aby to děti jedly a nervaly se hranolkami s kečupem. "Nižší růst" - aha, takže cílem je aby lidi měřili 2metry20? Před sto lety byli lidé o dvacet centimetrů nižší, v Asii jsou lidé dodnes nižší než Evropané a že by to byl nějaký problém? Naopak se třeba od Japonců můžeme učit dlouhověkosti. O tom jestli má člověk 1,60m nebo 2m to vůbec není. Kdo dodržuje pestrou zdravou stravu u svých dětí, tak se může na takováto "výživová doporučení" výrobců "batolecích mlék" (to je tedy výraz!) pěkně zvysoka...

3 1
možnosti

Možná to bude tak trochu i tím,že zvířecí mláďata jsou v drtivé většině již v roce zcela samostatná............

0 2
možnosti

Tak tohle je ale až nechutně okatá reklama na mléčný průmysl... Brr... chce se mi blinkat... ještěže moje dítě má alergii na mléko, byla jsem tak "nucena" kojit ... a kojila jsem do 30m, dítě naprosto zdravé :-) mimochodem, sama mléčné produkty nejím :-)

1 5
možnosti

Takže vy jste ráda, že dítě má alergii, to je kuriozní.

1 0
možnosti

A samozřejmě tu máme zase boj exotů s klasiky.

Jedni by do dítěte ve jménu zdraví narvali tofu a řasy a jejich argumentem je, že na mléko lidé nejsou stavěni. Zajímavě opomněli, že za tisíciletí životního evropského stylu zemědělství a pastevectví má Evropan řádově vyšší laktózovou toleranci (schopnost živit se mlékem), které na druhém konci nahradilo právě to tofu a řasy jako místně přirozená strava.

V každém případě ale tento článek těžce smrdí reklamou na speciální batolecí směsi. Lepší by bylo zmínit, že kupovat mléko by lidé měli (když už těžko mohou mít každý svého sedláka) třeba v plechové krávě - kvalitní, čerstvé a mnohem méně okradené. Na jednu stranu šíleně propagujeme tzv. "fair trade" který stejně moc fér není a na druhé straně nepodpoříme přímý (přímější) prodej u našich zemědělců.

5 0
možnosti

Sestra žije v Bostonu, USA, myslím, že chodí k velmi dobrému pediatrovi (v Bostonu se vůbec nachází světová zdravotnická elita) a div se světe, při roční prohlídce jí řekl, že může dávat klukovi plnotučné kravské, ideálně bio, mléko, malinko naředit vodou....ale hm, ani zmínka o pokračovacím mléku...

0 0
možnosti

Mno, tenhle pediatr asi do té elity patřit nebude. Už jen základní otázka se nabízí: proč by dítě mělo pít kravské mateřské mléko, které bylo "vyrobeno" pro tele a svým složením je pro člověka nevhodné? Uznávám, že Vaše sestra tím syna asi nezabije, ale ani neposílí.

1 6
možnosti
Foto

Dítě potřebuje mléko, ale pouze to mateřské. Jinak si myslím, že se skladba potravy dá obejít i bnez mléka. Žádný ze savců není primárně určen jako producent mléka, to jen my lidé obcházíme přírodu. Navíc to, co se dneska prodává jako mléko se mléku ani nepodobá. V podstatě se jedná o bílou vodu.A odborníci by si měli udělat pořádek a jednou pro vždy říct zda mléko ano či zda ne.Ne podle toho jak se kdo vyspí to měnit. Za svůj život jsem zažil už několik velmi rozdílných doporučení.

8 8
možnosti

Ono to asi není tak jednoznačné "mléko ano", "mléko ne"...

Bezpochyby se dá vše dobré, co mléko obsahuje, najít i v něčem jiném... A z druhé strany, pokud člověk nemá problémy s trávením laktózy, není důvod si mléko a výrobky z něj odpírat.

Takže v první řadě si odpovědět na otázku, zda mi mléko působí potíže. Pokud ano, je už jasné, že mléko ne (pro daného konkrétního člověka) .

Pokud potíže nepůsobí, tak pak jde o to, zda dotyčnému v nějaké podobě vůbec chutná... či naopak, jestli se fakt chce živit "alternativně" mořskými řasami, obilnými klíčky, či sójou. (Já mléko mohla vždy bez problémů, ale s blížící se padesátkou už to není tak úplně ono, tak jsem je sice nevyřadila úplně, ale dost omezila. Ale nahradit sójovým mlékem jsem zkusila jednou - za mě osobně je to nepoživatelný hnus. Takže raději  testuju, které formy mléčných výrobků mi nevadí.

7 1
možnosti

To je zase snůška žvástů;-D

3 1
možnosti

Moje děti byly od 6 měsíců na Sunaru a mléku od krávy od soukromníka. Jiná možnost nebyla. Vnoučata byla kojená déle, ale žádná batolecí mléka jsme jim nekupovali. Máme zdroj domácího mléka a tvarohu, jogurt si děláme sami. Ovoce a zeleninu taky místní, ze zahrádky, žádná velkoprodukce. Aspoň děti by bylo dobré krmit poctivými a základními potravinami. Proč kupovat nějaký krém plný konzervantů a chemických barviv, smíchat tvaroh, smetanu a domácí marmeládu umí snad každá máma. Domácí marmeláda je jen ovoce a cukr, když chci něco bez cukru,tak přidám mraženou ovocnou dřeň (rozmixuji třeba broskve, zmrazím do malých krabiček). Jenže stát v horkém létě u plotny a zpracovávat úrodu, se spoustě lidí nechce.

7 0
možnosti

Tak ono hlavne spousta lidi tu urodu proste nema kde vypestovat... ach ty rychle dsudky. :-/

3 0
možnosti