Ona

Diskuze

Zdravotní nebezpečí, které se skrývá ve vašem bytě: roztoči či plísně

Domov je synonymem bezpečí, kde můžeme být sami sebou a cítíme se chráněni. Ale i doma si musíme dát pozor na věci, které mohou ohrozit naše zdraví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A ja mam obycejne perove deky s flanelovym povlecenim a jesli mam v luzku roztoce je mi jedno.

3 0
možnosti
Foto

My máme doma nanolůžkoviny a nemáme s roztoči problém. Nejlépe kombinovat s nátěrem TiO2 - natře se tím strop (má to bílou barvu, nebo odstíny) a pak už stačí jenom sluníčko nebo UV zářivka. :) Zničí to všechno. A není to drahý!

1 1
možnosti

To ze jste paranoidni, jeste neznamena, ze po Vas nejdou ;-D

0 0
možnosti
Foto

Autorka se evidentně nezajímá o nové technologie, například lůžkoviny z nanotkaniny zabrání usazování roztočů a jejich alergenů v posteli z 99,5 %. Mají totiž veliké póry (otvory) 80nm, zatímco roztoči jsou velcí 420 000 nm a jejich alergeny 1000 nm :)  Takže se žádní roztoči nedostanou dovnitř polštáře, přikrývky, matrace ani ven. Stačí pak prát pouze vlastní povlečení. Doma se vám méně práší a nemusíte kapat každé ráno kapky do očí... Navíc je to česká technologie, tak by bylo fajn, kdyby se autorka trochu zajímala. 

Na plísně existují také český patent – nanonátěry TiO2, které na principu fotokatalízy odstraňují všechny škodlivé látky ze vzduchu. Takže si necháte natřít zeď a ta vám vzduch čistí sama...

0 1
možnosti

Právě kvůli astmatu a alergii jsme vyzkoušeli kdeco. Nejdřív jsme na radu lékaře odstranili všechny "lapače" prachu jako záclony a koberce, ale stav se nijak zvlášť nezlepšil. Léky bylo nutno brát stále silnější a v bytě bylo poměrně hlučno. Když si děti hráli na hladké podlaze, tak jim to ujíždělo. 

Naštěstí nám jedna osvícená doktorka poradila koupit vysavač s vodou a separátorem - ne speciální pytlíkový pro alergiky, který byl k ničemu a sáčky stály strašný peníze.

Výsledky se dostavily během měsíce - mohli jsme se postupně vyspat bez záchvatů a zlepšil se i ekzém. Když jsem se ptala, proč jsme se o Hyle nedozvěděli dřív, tak nám sestřička řekla, že by takhle přicházeli o pacienty. 

Opravdu stačí uklízet něčím, co nepráší zpátky a prach  namáčí. Pak je důležité nepřidávat do vzduchu další škodliviny s čistících prostředků. Teď už máme zase koberce i závěsy, protože původní výklad doktorů - že škodí, se za ty leta zase změnil. Když je máte, máte i méně polétavého prachu ve vzduchu, protože je "lapače prachu" drží v sobě.

Takže zdravý rozum především a když Vám doktor něco řekne, tak o tom přemýšlejte, ale podívejte se na věc i z druhé strany, jeho rada může být motivovaná prodejcem léků.

1 0
možnosti

No nevím, já mám opačnou zkušenost. Nám zrušení koberců, závěsů a dlouhých záclon výrazně pomohlo. Ono to "lapání prachu" sice má logiku, ale pouze pokud ten prach zase nezvíříte např. tím, že po koberci chodíte nebo tou záclonou hnete.

0 0
možnosti