Ona

Diskuze

Letní koupání: dejte pozor na chlór i sinice a osušte dětem uši

Veselé dovádění dětí u vody, ať už je to plovárna, bazén na zahradě, nebo přehrada, k létu neodmyslitelně patří. Pokud nechcete, aby dítěti a tím pádem i vám radovánky pokazil ekzém nebo bolavé uši, mějte se na pozoru před chlorem. Nejvíc ho bývá v domácích bazénech.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Doporučuje se přilba, náloketníky, nákoleníky jinak vám pojišťovna dítě nepojistí...

0 0
možnosti

Pořád mě fascinuje, jak naše - a všechny předchozí - generace mohla dosáhnout dospělosti. Koupali jsme se v zelených rybnících mezi kapry a kachnami, pili jsme vodu ze studny a čištění uší spočívalo v poskakování na jedné noze...

4 0
možnosti
Foto

To je sisce pravda, taky jsem se jako kluk koupal buď v rybníce nebo v řece, ale nikdy ta voda zelená nebyla, nevím jak jinde, ale u nás bylo několik rybníků a i ten nejšpnavější z nich byl na dnešní poměry krásně čistý. Vlastně nejšpinavější v okolí bya řeka Sázava. Když se ale dneska podívám na místní rybník (v jiné části republiky než jsem távil dětství), tak to je fakt hnus. Kachny by tak nevadili, ale v koutech se tvoří laguny odpadu (PET lahve, igelity, kusy polystyrenu) smísené s odpornou hnědou pěnou a v letníc dnech je to jak špenátová polívka. Koupou se tam akorát občas místní opilci když jdou z hospody. Dětem jsme letos postavili na zahradě bazén, máme jen pískovou filtraci a místo chlóru UV lampu a voda je stále čistá.  Úplně bez chmie to sice není, UV lampa ani filtrace si neporadí s řasami, které se zachycují na stěnách bazénu, takže používme nějaký přípravek proti řasám a vločkovač, ale v minimálním dávkování a musíme luxovat dno a stěny častěji než s chlorem (1-2x týdně). Žijí tam i nějací brouci potápníci, tak to asi moc toxické nebude a děti taky žádné exémy jako z chlorovaného bazénu nemají.

1 0
možnosti