Ona

Diskuze

Česnečka, soljanka a další poctivé polévky, které zahřejí a posilní

Když je chladno, nic vás tak nezahřeje jako pořádná polévka. Chřipkou oslabenému tělu dodá energii, dostane vás na nohy po náročném večírku a po celodenním shonu je vhodná jako teplá večeře. Tak kterou z našich čtyř si připravíte jako první?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já polívky úplně miluju, ať vývary, nebo krémové. Nejlepší je, když si je můžu v rámci vaření v páře připravit v jednom spolu s hlavním jídlem, což umožňují nejrůznější multifunkční přístroje, například thermomix, a je hotová podstatně rychleji.

0 1
možnosti

L92a63d36a 26N35o32v52a79k

3. 3. 2013 17:46

takže jako hodinu, až dvě připravovat půl litru ochucené vody....?8-o

0 2
možnosti

Cesnecka se smetanou ? Hm......tak to u nas teda ne...Rv

Polivky mam rada, a uplne nejradej "potage" - mixovane, plus nekdy do nich jeste i neco pridam, mnam :-)

1 1
možnosti

Výborná je i bramboračka :)

1 0
možnosti

Ruský boršč:

2 střední červené řepy, 3 střední mrkve, 1 střední brambor, 1 střední cibule, 5 kuliček nového koření, 10 kuliček černého pepře, 2 bobkové lístky, 600g vepřové nebo hovězí plece, lžíce soli, 200g 16% kysané smetany, 2 lžíce slunečnicového oleje, vinný ocet, cukr, papiňák.

Zeleninu ( všechnu i cibul) nastrouháme nahrubo. Dáme lehce orestovat na olej do papiňáku. Přidáme maso rozříznuté na půl, koření, sůl a zalijeme 1-11/2l vody. Uzavřeme, přivedeme do varu  a vaříme asi 30 minut. Maso vyjmeme a rozkrájíme na kousky/nudličky. Do každé porce počítáme 80g -100g vařeného masa. Vývar dochutíme octem a cukrem na lehké sladkokyselo. Na talíř servírujeme porci masa, zalijeme vývarem se zeleninou a zahustíme 1-2 lžícemi kyselé smetany. Slabším povahám vybereme předem kuličky a lístky koření. Silnější jistě uvítají pikantní chuť drcených kuliček černého pepře. Bon apetit!

Poznámka: Ruský boršč nikdy neobsahuje zelí. Je to čistý vývar z červené řepy, masa a zeleniny. Zelí naopak vždy obsahuje boršč ukrainský. Maso může být libovolné, například i kuře nebo i jen uzenina.

2 1
možnosti

Soljanka s olivama a kapari? No potes teda... Neni nad ruskou/gruyinskou klasickou verzi...

Slanina se nakrájí na tenké, nevelké plátky a na olejise nechá vyškvařit.

Přidá se cibule nakrájená na kroužky a nechá se zezlátnout.

Přidá se nahrubo strouhaná kořenová zelenina, orestuje se, až začne tmavnout.Do směsi se přimíchají obě papriky, přidá se krájené propláchnuté zelí. Čerstvéčervené zelí dodá polévce krásnou barvu.

Zaleje se vývarem, přidá se citrón krájený na plátky, rajský protlak, okurky,nakrájené na plátky a nechá se pomalu vařit asi hodinu

Polévka má mít jasně červenou barvu, chuti příjemněnakyslé, pikantní po zelenině s uzeným tónem, s malými kouskyrozvařené citrónové kůry. Cukr, obsažený v mrkvi a celeru dodá jemnouchuť, kterou možno zesílit ještě malým přídavkem. Pokud je správně připravená,nebude vám chybět žádné přichucovadlo ani další koření. V některém krajise přidává vařené uzené maso Servíruje se ve velkých miskách s plátkem citronua kopečkem smetany. Nesmí chybět křupavé žitné pečivo a dvojitý „škalik“ vodky0,12 l

4 2
možnosti

Milá Zuzano, přiznám se, že nad Vaší verzí musím neuvěřitelně kroutit hlavou. Rv Do Ruska jezdím pravidelně již řadu let a soljanka patří k mým oblíbeným. Ano, i s těmi olivami. Kapary jsem tam neviděl. V žádném případě tam ale nedávají kořenovou zeleninu a zelí, snad nějaká ta brambora u levnějších variant.

2 4
možnosti