Diskuze

Recept na šťastné dítě: do šesti let minimum kroužků, radí psycholožka

Balet, tenis, angličtina, tanečky, judo, keramika, klavír... tohle všechno (a ještě mnohem víc) může jedno dítě stihnout za týden, pokud má hodně aktivní nebo hodně zaneprázdněné rodiče. A nemusí jít ani o školáka, podobně nabitý program mívají i "školkové" děti. Je to pro ně přínos, nebo spíše zátěž? Na to jsme se zeptali dětské psycholožky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

oni nechtějí mít dítě šťastné, ani úspěšné - potřebují se ho zbavitV

1 0
možnosti

R66o35m16a70n 65S41i29l43n27ý

23. 11. 2012 20:11

Děcka mají hlavně lítat po venku!

9 1
možnosti

Asi jako se vším - všeho s mírou. Já mít každý den školku a pak ještě kroužek, tak jsem taky na palici:)) Mám dvouleté dítě a jak to tady tak čtu, tak člověk je zmatený jak Goro před Tokiem - vzdělávat, ale nepřetěžovat, komunikovat, ale nebuzerovat, hrát si s nimi, ale nechat je rozvíjet se, vytyčovat hranice, ale neomezovat...to snad aby to všecko člověk radši nečetl a jen se řídil vlastním pocitem a tím, co opravdu chce to děcko a je ještě únosné, aby se někde nezabilo samo nebo někoho jiného:)

6 0
možnosti

řídit se vlastním pocitem je to správné

1 0
možnosti

Co to je za blbost??? Pokud ma decko treba dvakrat tydne krouzek, tak ho to snad nezabije ne? Nejaka ta anglina se da poresit uz ve skolce, no a k tomu hudebka a nejaky sport a checklist splnen a zabere to blby snad ani ne 4 hodiny tydne 8-o

5 17
možnosti

Nezabije, ale vyčerpá. Ide o to, aby sa dieťa vyvíjalo v pohode, nie aby riešilo nesplnené sny svojich rodičov.

11 1
možnosti

Za mého dětství žádné kroužky nebyly, max. hudebka a pionýr,  a lítali jsme hlavně venku.

11 0
možnosti

To myslím až školní docházku, ve školce samozřejmě nic takového nebylo.

5 0
možnosti

Ale no tak, proč by děcko nemohlo chodit do kroužku? Je to pro zábavu, tak proč ne, navíc, když se tam vyloženě těší. Naopak - sezení doma s matkou je to, co mu v životě moc nepomůže... pak nastoupí do nějakého zařízení a má z toho šok minimálně na měsíc. Všeho s mírou a bude to dobrý!

7 5
možnosti

Do krouzku (treba jednoho) ano - problem je pretizeni.. to pak zalezi na diteti individualne - on je problem, ze pokud jsou takhle preaktivni dospeli, tezko daji detem jiny model. Deti umi byt samy se sebou, spousta dospelych bohuzel ne

10 0
možnosti

Já když vidím malé číňánky tamní střední třídy ve velkých městech, jak umí ve třech letech hrát perfektně na tři hudební nástroje, pak při školní docházce šrotí do dvou do rána a později míří na světové univerzity, tak je mi jasné, že s tímhle přístupem naše děti na budoucím globálním pracovním trhu neuspějí.

.

Možná to dotáhnou tak na nějaké zedníky, popeláře, nebo prodavače u stánku. Bude tomu odpovídat i jejich životní spokojenost a výdělek.

.

Chce paní psycholožka z dětí mít levnou a příslušným způsobem vykořisťovanou pracovní sílu, anebo inteligenci a elitu? Upozorňuji, že v mezinárodních srovnávacích testech jde úroveň našich dětí prudce dolů, takže si všichni pozorně prohlédněte dnešní "nepřizpůsobivé", ať víte, co z vašich dětí bude ;-D

6 21
možnosti

stesti a vydelek jdou odlisne veci

10 0
možnosti

Psycholožka má samozřejmě pravdu.

Zajímalo by mě, kde rodiče berou čas ještě jezdit s děckama po zájmových aktivitách.

11 5
možnosti

No jak to tak vidím kolem sebe, tak jeden rodič vstává v pět, jde do práce na šest až sedm, druhý rodič vstává později, zavede dítě do školky, první jde z práce ve čtyři, vyzvedne nebohé dítě ze školky a metelí s ním na nějaký kroužek, ten, co spal dýl, jde z práce později, nakoupí a všichni se sejdou doma o půl osmé, rodiče hotoví a hladoví, dítě vyřízené a hladové, ovšem všichni splnili povinnost - byli v práci a ještě dítěti dopřáli odpolední aktivitu (těžko říct, jestli o ni to dítě stálo).

8 1
možnosti

Souhlas. Méně kroužků, více péče od maminek!

22 4
možnosti

Dítě nepotřebuje péči - jak se pak může naučit samostatnosti a odpovědnosti. Dítě potřebuje bezpodmínečnou (ne opičí) lásku.

16 8
možnosti

Nojo, no. Na místo toho, aby matky nechaly děti být a zasahovaly pouze v nejnutnějších případech (nastavování hranic), tak se děti snaží "vychovávat", většinou k obrazu svému, jak si myslí, že to má být. Neboť si myslí, že rozumí všemu nejlépe. Dítě je však jako savá houba, která se učí nápodobou (nikoli výchovnými příkazy a zákazy). Takže bude-li matka umět zpívat, nebo klidně bude-li si zpívat, dítě se to naučí nápodobou. Jsou dokonce názory, že dítě by se do 10 let nemělo vůbec učit číst - The entire system is thrown out of balance, and harmonious development stops. (Pearce, 1976, has suggested that children should not be taught to read until the age of ten).

8 8
možnosti

No jo, jenže co když se vás samo ptá na písmenka? a když jednoho dne přijde s tím, že se prostě číst naučilo? :-) Jinak máte samozřejmě pravdu.

4 0
možnosti