Ona

Diskuze

Už strava v těhotenství rozhodne o chování i zdraví dítěte

Nejnovější evropské výzkumy ukazují, že povahu a chování dítěte nastaví matka již výběrem stravy, kterou v těhotenství jí. Společně s tím, jak dlouho kojí, jak vyváženou stravu své ratolesti podává a jakým návykům dítě naučí, v podstatě rozhodne o jeho osudu, ještě než se stihne novorozeně rozkoukat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

krisikowa

8. 1. 2012 11:55
...

Mě maminka jako malou přikrmovala i kozím mlékem =) Bydleli jsme na vesnici a měli jsme hodně zvířat. Důsledek? Jsem poměrně štíhlá - neříkám, že jsem ideálně štíhlá, i když někteří mě považují za anorektičku (což si dost zjednodušili), mám váhu v normě. Krevní testy mi ukázaly zvýšený cholesterol o 0.2 (pokud se dobře pamatuju) nad zdravý normál. Takže tak. Jinak kojit je logicky nejlepší... nad tím se nemusíme ani pozastavovat.

0 0
možnosti

pavlinaLo

8. 1. 2012 0:24
u nás tedy jídelníček nic neovlivnil

tak to celkem nevím-protože zrvna se starším synem jsem pravdu měla jídelníček ukázkový-zelenina,ryby,nejím žádné uzeniny,takže ani v těhu ne,ovoce,hlavně melouny a hrozno jsem v létě dlabala.Syn odjakživa jede můj jídelníček-hodně zeleniny,ryby,ovoce-zvláštní,že melouny po mě chce i v zimě,ptá se co měsíc,kdy bude meloun-hodně návyků podědil,ale pokud by tedy strava měla u nás vliv na jeho vastnosti či chování-tak má ADHD,atypický autismus,vývojovou dysfázii,dysartrii,dyslalii,nedoslýchavost, SPU ,atopický exém,astma i alergie má taky,takže kdeže jídelníček-mladší syn,tam už to bylo jiné,ne tak vzrové,už bylo hodně lítání kolem malého,ale mladší odnar.odmítal jídlo-dnes má tak 6druhůl jídel..jeho dg.dětský autismus,výv.dysfázie.podotýkám,že v rodině žádné autisty nemáme.nejde o jídelníček,ale spíš o geny,nám se asi nějak zmutovaly či co,nikdo neví,akorát starší měl problém přip porodu... a vůbec bych se nestresovala,co mamina jí-samozřejmě brát ohledy na listerii

0 0
možnosti

hermionka

7. 1. 2012 22:48
cas

na tehotenstvi mam jeste cas, ale vim, ze az to jednou prijde, budu se podobnym clankum vyhybat obloukem :-D

3 0
možnosti

stastu

7. 1. 2012 21:27
BLBOST!

totální do nebe volající blbost.

0 0
možnosti

rottor

7. 1. 2012 16:16
Co jíst ?

To je pořád dokola, co jíst a co nejíst. Nejlepší asi opravdu bude: JEZ DO POLOSYTA A PIJ DO POLOPITA A BUDEŠ DLOUHO ŽIV:-)

5 0
možnosti

mudry

7. 1. 2012 23:56
Re: Co jíst ?

tleskám!

0 0
možnosti

dávám tomuto nicku tak měsíc

7. 1. 2012 15:56
Další vymývání mozků,

další významná instituce, další prachy úředníkům!!! Evropa se zbláznila ... co jedli jejich matky v těhotenství, to by mě teda zajímalo.

8 0
možnosti

astma

7. 1. 2012 17:06
Re: Další vymývání mozků,

:-),dávám tomuto příspěvku doporučení a přeju tomuto  nicku hodně štěstí v dalších ,hlavně v  moderovaných diskusíchR^

0 0
možnosti

Jajajajajajajja

7. 1. 2012 15:00
Esencialita mastnych kyselin

nebyla nikdy na cloveku prokazana. Priznaky "deficitu" techto latek byli navozeny u krys v roce 1929 vedci pracujicimi pro prumysl spracujici rostlinne oleje (manzele Burrovy). V te dobe nebyla znama velka cast vitaminu a mineralu, dieta kterou tyto krysy dostavali neobsahovala dostatek mikronutrientu. V 40. letech vedci zkoumajici nektere B vitaminy (laborator Rogera Williamsa, Texaska univerzita v Austinu) zjistili ze velice podobne priznaky se daji zpusobit nedostatkem vitaminu B6, a vylecit jeho suplmentaci.

2 0
možnosti

Jajajajajajajja

7. 1. 2012 15:00
Re: Esencialita mastnych kyselin

Rostlinne a rybi oleje byli po staleti pouzivany jako prumyslne oleje, do lamp, laku a barviv. Kdyz byli nahrazeny produkty na bazi ropy, prumysl spraucjici tyto oleje potreboval nove odbytiste, k tomu se mu hodili chybne studie jako ta uvedena vyse. Silnym marketingem presvedcili spolecnost ze tyto produkty, jez nebyli lidmi nikdy v historii konzumovany, jsou zdrave a prospene. Nasycene oleje jako maslo, sadlo, kokosovy a palmovy tuk, jsou tisici letmi tradice proverene tuky. Masivni narust vyskytu civilizacnich chorob se kryje z nastupem pouzivani rostilnnych oleju, presto se prumyslu podarilo presvedcit lidi, ze jsou to prave zivocisne tuky ktere jsou za to zodpovedne.

5 0
možnosti

viky151

7. 1. 2012 12:57
???

ještě by mi ti vědátoři mohli vysvětlit, jak do sebe dostat ty správné živiny, když těhotenské nevolnosti přetrvávají skoro celé těhotenství. Po celou dobu nebylo možné rybu nejen sníst, ale ani cítit. Stejně tak dopadlo asi 80% potravin. Teď abych se bála o život svých dětí..... ;-)

1 0
možnosti

Jajajajajajajja

7. 1. 2012 14:24
Re: ???

O deti se neboj, tvoje telo je mnohem lepsi radce nez vedci poplatni skupinam o kterych jsou financovani

1 0
možnosti

magicjolly

7. 1. 2012 10:01
A co takto jinak

mozna je souvislost mezi zivotnim stylem rodicu = stravovacimi navyky, laskou k pohybu (nejen v posteli ;-)) a naslednym vyvojem ditete. Hlavne, ze vedci ziskali grant z EU

0 0
možnosti

Ginny

7. 1. 2012 10:16
Re: A co takto jinak

To není jinak. Říkáte vlastně totéž. Jenže je to ještě provázanější a dítě je ovlivněno prostředím (a stravou matky) už v děloze. A to dokonce na úrovni genetické - různé geny se "vypínají" a "zapínají" podle vnějších vlivů.

0 0
možnosti

terezav

7. 1. 2012 9:19
hm...

s rybama se to v těhotenství nemá přehánět, obvzláště s některými, protože obahují více rtuťi; doporučená dávka je 3x týdně; navíc nějací tuňáci mimo konzervu či žraloci se vysloveně nedoporučují; jinak ano, je lepší jíst brambory než hranolky, ale nic se nemá přehánět /obvzlášť s těhotenskými chutěmi, že?/

0 0
možnosti

O.Sindler

7. 1. 2012 10:02
Re: hm...

Obecně ryby z severoatlantické oblasti mají rtuti velmi málo. Sardinky, sleď nebo makrela. Makrela obsahuje víc nenasycených tuků než losos a je množství kontaminantů bývá velmi nízké.

0 0
možnosti