Diskuze

Z šilhání dítě nevyroste, s léčbou začněte okamžitě

Brýlím či kontaktním čočkám se za život vyhne málokdo, krátkozrakost se například z velké části dědí po rodičích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

BlueFlash

6. 11. 2010 22:43
Nošení brýlí i na dálku od středního věku

U spousty lidí středního až staršího věku jsem si všiml, že začnou nosit brýle nastálo. Nevíte, co je to za vadu?

Např.: Deep, Pohlreich, JCVD, Hanzlík, Brodský, Sovák, Dan Bárta a spousty a spousty dalších.

Nevíte někdo, co je to za vadu? Co jsem si všiml tak tito jmenovaní nosí brýle, co zvětšují, takže klasická myopie určitě ne. Astiogmatismus bych asi taky, ten by se měl projevit už dříve, ne?

A ještě něco - nevíte, ale pro krátkozrákého člověka by mělo býti bingo to, když se mu projeví šedý zákal. Jelikož při následném zákroku by mu mohly/měly být implatnovány takové nitrooční čočky, jenž kromě mega-dalekozrakosti (kterou by mělo oko s pouze odstraněnou zakalenou čočkou - takto dopadl G. Husák. Do cca r. 1979 nosil klasické a celkem elegantní rozptylky, následně mu byl operován šedý zákal a nafasoval skla vod jogurtů) by měl zkorigovat i tu krátkozrakost. Pak by sice dotyčný nemoh ostřit, ovšem oko má slušnou hloubku ostrosti - od nějakých 75 cm už je nekonečno

0 0
možnosti

Inkvizitor Johny

7. 11. 2010 0:17
Re: Nošení brýlí i na dálku od středního věku

Jsem vás nějak moc nepobral, ale stejně přispěji :)...1) Nošení brýlí od určitého věku - prostá únava a následná degenerace očního aparátu. Stejně jako kosti a svaly. Jsme jenom lidé. A ono i ty jedničky jsou někomu cítit. (A je to astigmatismus, ne astiogma...) 2) Čočka a její zakřivení je korigováno očním aparátem. Oko bez čočky nic nevidí. Každá čočka a oko je jiné. Náhradní čočka je univerzální. Z toho plyne, že s novou čočkou neuvidí člověk jako ostříš, jedině že by jí měl na míru :)

0 0
možnosti

ramos

6. 11. 2010 22:17
Velice nepřesný článek

Lidé začnou potřebovat brýle na čtení, protože slábne akomodace. Nejedná se o dalekozrakost, ale vetchozrakost neboli presbyopii. Kontaktní čočky nejsou v tomto případě řešením, protože dotyčný sice uvidí lépe do blízka, ale neuvidí do dálky.

Autorka si plete šedý zákal- zakalení čočky od zeleného  zákalu, který je nejčastěji spjat s vysokým nitroočním tlakem. Šedý zákal nehrozí jenom diabetikům, ale v určitém stupni se vyskytuje u každého jedince starší cca 50 let.(známe však i vrozené zákaly).

Kouření je pouze jeden z mnoho faktorů, které se podílejí na vzniku věkem podmíněné makulární degenerace. Tedy ne všichní pacienti s degenerací sítnice jsou kuřáci.

0 0
možnosti

moomee

6. 11. 2010 22:07
chyba

Mate v tom clanku chybu. Sedy zakal nesouvisi se zvysenym nitroocnim tlakem. Se zvysenym nitroocnim tlakem souvisi zeleny zakal nebo tez glaukom.

0 0
možnosti

Mikesz__ff

6. 11. 2010 21:57
neni to pravda

znam kluka, ktery z toho vyrostl takrikajic sam od sebe. : )

0 0
možnosti

Inkvizitor Johny

7. 11. 2010 0:18
Re: neni to pravda

Já taky

0 0
možnosti

fitzie

6. 11. 2010 9:13
krátkozrakost se dědí po rodičích?

to je sranda. v generaci mých strýců a tet nikdo s brýlema na dálku není. já i mí bratránci je máme všichni. tak čím to.

0 0
možnosti

Wrunx

6. 11. 2010 8:17
To je hezká formulace

aneb slovní inflace, prej: brýlím se za život vyhne málokdo... dost dobré... copak brýle potřebuje i někdo jiný než živý? Pozoruhodné na co všechno redaktoři nepřijdou ;-D;-D

0 0
možnosti