Diskuze

Jak předejít zavšivení dětí? Častou kontrolou vlasů a hygienou

V dětských kolektivech se vši nejsnáze šíří. Natožpak jde-li o kontakt intenzívní jako například na dětských táborech. Právě tam mohou vši během her nebo i díky půjčování hřebenu snadno putovat z jedněch dětských vlasů na druhé.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RM

tudykudy

10. 7. 2010 7:52
prevence-oholit

vhodná prevnce je zbavit dětí vlasů a ochlupení

0 0
možnosti
S

Sekanice

11. 7. 2010 0:18
Re: prevence-oholit

V chlupech se vši nedrží a určitě kvůli tomu nehodlám dětem holit vlasy.:-P Zajímavé je, že dcera s dlouhými vlasy ještě v životě vši domů nedonesla, zatímco syn, který má od školky ve třídě jednoho chapečka, kterého tipuju za původce už je donesl 3x, ačkoli má krátké vlasy, takže se přikláním také k tomu, že určití jedinci prostě nepovažují odvšivení za podstatné.... nicméně, když už je syn donesl, nikdy jsme to od něho nikdo další nechytl a během jedné akce jsme se jich zbavili. Už jsem se smířila, že holt jednou za rok syna a nás všechny ostatní preventivně spláchnu nějakým odvšivovacím šamponem, jeho pak týden pro kontrolu češu "všiváčkem", vše co jde vyperu, vyměním povlečení a ještě se nestalo, že by jsme se toho "velmi rychle" nezbavili..., i když je fakt, že se netěším na začátek školního roku, protože zase bude "obvyklý" kolektiv a schválně, co nás čeká... 

0 0
možnosti
EK

fitzie

10. 7. 2010 7:31
"jistou skupinu"

obyvatel ve školce ani škole nemáme, a stejně dcerce najdu veš tak co rok a půl. Po odvšivení, v období, kdy vši v kolektivu prokazatelně jsou, kapu dětem za uši tea tree olej. Co má pan Rupeš proti repelentním šamponům (například Capisan), to vážně netuším a nevím, co myslí tím "dlouhodobým vystavováním chemickým látkám". Taková sůl, cukr, laktóza, oleje, či kyseliny v ovoci jsou také chemické látky a děti jím vystavujeme od narození. Je přece běžné, že v šamponech jsou "výtažky z bylin" nebo "hedvábí", "bambuckého másla". Nebo snad pan Rupeš myje děti děti jen čistou vodou? (také chemická látka h2O!)

0 0
možnosti
ZJ

Jean-Luc Picard

10. 7. 2010 9:28
Re: "jistou skupinu"

Je třeba rozlišovat mezi látkami se kterými běžně přicházíme do kontaktu. Vámi zmiňované látky jsou potraviny a součásti potravin.

Látky v běžných šamponech jsou ve velmi zanedbatelném množství a nebo jsou takového charakteru, že jsou součástí látek - se kterými běžně přicházíme do styku.

Vezměte si i bylinkové čaje - i na nich bývá upozornění, že se mají užívat jen v určité míře a po určitou dobu.

Ale pozor, když je něco přirozeného původu (či přímo bylinka) nezaručuje, že se to může užívat, natož neomezeně. Třeba pyrethriny jsou z kopretin a je to účinný insekticid. Náprstník, oměj, skočec a jiné jsou také bylinky aurčit bych si je nedal ani do koupele.

0 0
možnosti
AK

wrah

10. 7. 2010 6:08
Ano, jistá skupina obyvatel

Šíří nejen vši ale třeba už i ve škole kradou nebo páchají žhářství. Jen co od nás ze základky oba tito žáci odešli do zvláštní školy, tak už nebylo problémem se vší zbavit a následujících 6 let tam nebyly.

0 0
možnosti