Diskuze

Experti přitvrdili: solária způsobují rakovinu

Polovina mladých českých žen reálně riskuje, že dostane rakovinu kůže. Až dosud platilo, že solária "mohou způsobovat" rakovinu. Teď experti konstatovali, že ji "způsobují". Sluneční lůžko se dostalo na stejnou úroveň jako cigarety nebo azbest.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
D

Dvořák

31. 7. 2009 13:01
Odpověď pro všechny

TOMASO: To na první pohled nepoznáte, Subjektivně to zjistíte pouze pokud to zkusíte a to tak, že o přímo svém fototypu budete hovořit s obsluhou a dáte na její názor. Pokud je kvalifikovaná, dosáhnete dobrých výsledků, pokud ne, buď se neopálíte nebo spálíte během prvních cca tří čtyř návštěv.

CEPHAELIS: Máte naprostou pravdu.

0 0
možnosti
IV

tomaso

31. 7. 2009 9:34
Ktere pristroje jsou bezpecnejsi?

Jak poznam, ze solarium ma bezpecnejsi a setrnejsi pristroje? Jak poznam pristroj do ktereho radeji nelezt? Muze mi nekdo doporucit typ nebo solarko v praze? a do kterych urcite nelezt? (tedy krome tech co vypadaj jak z roku1980 asi ze? ) D'

0 0
možnosti
CI

Cephaelis

30. 7. 2009 7:58
Ta démonizace snad nutná není

Na úvod podotýkám, že do solárií nechodím. Přesto se mi zdá, že tvrzení, že jsou solária stejně nebezpečná jako např. kouření, je přitažené za vlasy. Že je UV záření mutagenní je stará známá věc, ale vzhledem k tomu, že má i jisté pozitivní účinky na zdraví, tak bych to neviděla tak černobíle a řekla bych "všeho s mírou". Osobně si dám mnohem raději hodinku na sluníčku než se někde opékat na grilu, ale osobně jsem přesvědčená, že pokud dostanu stejnou dávku záření jako ten člověk ze solárka, tak jsme na tom s riziky rakoviny kůže úplně stejně. Je dobré si uvědomit, co UV dokáže a přiměřeně se chránit, ale zase bych nevyvolávala paniku, aby lidi přestali na sluníčko chodit úplně.

0 0
možnosti
ZP

vymrzovac

30. 7. 2009 7:21
Obávám se, že se opět odkazujete na neexistující výzkumy...

.....pokud by takové výzkumy existovaly, proč nepíšete něco konkrétního?  Solária používají jak klasické zářivkové trubice, tak výbojky HPA, dnes obojí označované "cleo". U obou typů jsou k dispozici přesná spektra UV záření. Nedávno jste psali, že "zářivky je nutno po určité době vyměnit"....toto je "odborný názor naší hygieny". Pokud se ale o problematiku zajímáte hlouběji, zjistíte, že Vám nikdo nedokáže říct PROČ. Přeloženo do češtiny, chtěl bych vidět, zda se mění, či posouvá rozsah spektra(UVA,UVB,   resp.UVC). Fyzikové tvrdí, že to u výbojek fyzikálně není možné, že pouze klesá jejich výkon. Mám doma oba typy solárií, ale používáme je velmi zřídka pouze v zimě, kdy je nedostatek slunečního světla. Ještě bych podotknul, že solária jsou původem ze severských zemí, kde je dlouhá zima s nedostatkem světla, což prokazatelně způsobuje zimní depky. S používáním solárií je to jako s alkoholem. Vyšší dávky škodí, velké mohou zabíjet...to víme všichni, ale stejně si občas stopičku dáme

0 0
možnosti