Diskuze

Sedavý způsob života urychluje stárnutí

Existuje další dobrý důvod, proč se vám vyplatí začít pravidelně cvičit. Lidé, kteří mají sedavý životní styl, totiž stárnou mnohem rychleji než ostatní. Ukázal to nový výzkum.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

rosjer@seznam.cz

1. 2. 2008 21:39
Životní zkušennost

Z uvedených příspěvků usuzuji, že styl života záleží hlavně na každém z nás, jak dalece se informuje o tom, co ho o zdraví zajímá a také by se měl o tom přsvědčit. Člověk přesně pozná, po čem mu je špatně a po čem ne. Jaké aktivity má dělat, aby se cítil dobře a naopak, co mu vůbec neprospívá. Pokroky civilizace se odráží ve zdraví lidí a záleží na každém jedinci, jak se svým zdravím naloží. Vědci a praxe musí solupracovat na toku informací. Informace pak ovlivní člověka, který by hlavně měl vědět, že každý z nás jsme tu jen jednou. Pokud budu muset většinu života sedět, musím k tomu přizpůsobit  životosprávu.;-)

0 0
možnosti

Silvous

13. 1. 2009 12:48
Re: Životní zkušennost

Souhlasím s tím, že bychom měli našemu sedavému stylu přizpůsobit naší životosprávu. Přeci nepůjdu vykonávat "aktivní" zaměstnání jen proto, abych měla naprostý dostatek pohybu. To si radši dám salát a pokusím se alespoň minimálně sportovat. Taky jsem zvažovala, že bych užívala nějaké doplňky stravy. Máte s tím někdo zkušenosti? V lékárně jsem viděla nějaké pilule, které pomáhají buňkám "stárnout pomalu"...tak nevím...

0 0
možnosti

kremsa

31. 1. 2008 15:05
Kdyby tohle byla pravda,

tak by se fyzicky pracující lidé museli dožívat v průměru vyššího věku než lidé, kteří měli celý život sedavé zaměstnání a nesportovali. Ale kolem sebe tohle nevidím a ani jsem nikdy nic takového nečetl. Takového jevu by si vědci všimli i bez telomerů. V článku ale chybí informace, kolik let (nebo snad jen dní?) to tak asi může hodit.

0 0
možnosti

tojsouveci

31. 1. 2008 8:39
Nechci se přít

Nejsem odborník. Nerozumím tomu. Jen vím, že "výzkumy" nám již mnohokrát dokazovaly něco, co  se časem ukázalo jako omyl. Možná by bylo zajímavé se podívat do historie, jestli se delšího věku dožívali ti bohatí (hrabata, knížata, králové apod.) jejich denní aktivita byla minimální (kromě občasných lovů apod.) a nevěřím, že toho během dne moc nastáli, žili nezdravě - přežírali se, opíjeli se od těch kteří "žili aktivně" - poddaných, kteří makali na polich od rána do večera a stáli tudíž většinu dne na nohách. Nevím proč, ale sázel bych na ty méně aktivní. Co vy?

0 0
možnosti

Smějící se bestie

31. 1. 2008 9:00
Re: Nechci se přít

Srovnáváš hrušky s jablkama. Rolníky kosily infekční nemoci, nehody a někdy i hodně špatná strava. Že někdo umřel věkem, byla obrovská vzácnost. Šlechta měla tato rizika z pochopitelných důvodů výrazně nižší. Ale ani tak se nedožívala nijak vysokého věku. Ale hlavní problém je, jak vůbec spolehlivě zjistit, kolik se kdo dožil.

0 0
možnosti