Ona

Diskuze

Rakovina plic a prsu se zdvojnásobila

Počet případů rakoviny prsu a plic se ve světě za posledních 30 let zdvojnásobil, informuje zpravodajský server BBC. Britští vědci ale připomínají, že nárůst onemocnění jde ruku v ruce s tím, jak se prodlužuje délka života. A rakovina postihuje obvykle lidi ve vyšším věku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

abagovomab

21. 6. 2007 12:59
Rakovina vaječníku

V současné době probíhá ve dvanácti centrech v České republice (a v dalších sedmi státech) klinická studie MIMOSA, která zkoumá vakcínu abagovomab, vyvinutou farmaceutickou společností Menarini. Abagovomab je podáván vhodným pacientkám po operaci a následné chemoterapii karcinomu vaječníku.

Klinická studie MIMOSA má potvrdit výsledek z předchozí menší klinické studie, kde podávání abagovomabu vedlo k prodloužení průměrné doby do znovuvzplanutí nádorového bujení a tedy k prodloužení průměrné doby přežití pacientek.

Podrobnosti o klinické studii MIMOSA včetně seznamu center účastnících se studie v České republice najdete na stránce http://www.clinicaltrials.gov - je nutno hledat klíčové slovo MIMOSA.

0 0
možnosti

Jaroslava Nováková

22. 5. 2007 9:28
Rakovině se lze účinně bránit

Moje kamarádka měla rakovinu prsu s metastázami v tlustém střevě, už jí nedávali moc šancí, měla to dost i dlouho, ale pak jí kolega onkolog začal dávat letos v únoru Gesavit - novej přírodní přípravek, a do 1 měsíce měla nádor menší o polovinu !  Fungovalo to i u pacientů s melanonem kůže ad. Má to 74% účinnosti, no už jste to někde viděli? Já teda ne. :-)  Našla jsem ho na http://www.gesavit.eu nebo http://www.gesavit.cz a teď to beru preventivně, nemá to žádné vedlejší účinky a sníží to riziko rakoviny. Nemůžu si dovolit moc platit, ale tohle je fakt levný. Je to už skoro všude v lékárnách.

To jak píše tady ta paní o bylinkách, to je z větší části nesmysl, pohádkaření, nebo chemické preparáty - podvodnický Ovosan nebo neúčinný biobran, to je taky k ničemu - vedlejší účinky a žádná účinnost, prostě NULA.

0 0
možnosti

Tomas!

29. 4. 2005 16:28
...
no já myslím, že to srovnání výskytu rakoviny v Evropě/Africe je dost zavádějící, to nejde moc srovnávat - hl. délka života v Evropě je hodně jiná, v Africe umřou dřív klidně na něco jinýho, takže tato informace je k ničemu.
0 0
možnosti

postavaprokazdeho_cz

4. 5. 2005 12:07
Re: ...
Omyl. Mnozí si představují, že všichni afričané trpí hladem a nemocemi. Můžu ze své praxe říct, že mnohý afričan vede zdravější životosprávu než evropan. To ne, že bych znal tolik afričanů :-)) ale znám jak řídí svou životosprávu dost čechů :-)
0 0
možnosti

Cephaelis

29. 4. 2005 11:46
diagnostika
No, ono na tom zdvojnasobeni poctu pripadu se nesporne podepsalo i to, ze pred triceti lety zustala spousta pripadu rakoviny proste neodhalena. Lekari maji dneska mnohem vic moznosti, jak nemoc spravne diagnostikovat. Ale jinak souhlas, ze narust souvisi s prodluzovanim delky zivota a nektere specificke nadory zase souvisi s jinymi faktroy (strevo x strava, delozni cipek x promiskuita, plice x koureni). Je fajn, ze se o techto souvislostech vi a ze se o nich taky mluvi. Jsem presvedcena, ze za par desitek let rakovina tlusteho streva u nas poklesne prave v dusledku racionalnejsiho stravovani, ktera se stava stale beznejsim. Za komunismu se na tyhle veci kaslalo a proto jsme s incidenci tohoto nadoru tam, kde jsme. Ale zlepsi se to. Bohuzel pak jsou nadory, ktere jsou stale zahadou a riziko jejich vzniku nejak vyrazne ovlivnit nejde. :-( 
0 0
možnosti

Tomas29

29. 4. 2005 11:14
rakovina plic neni z KOURENI!
Nejsem kurak,cigeretovy kour mne smrdi,ale koureni nemuze zpusobit rakovinu plic!
To jsou vysledky testu! Proste koureni za zadnychokolnosti nemuze zpusobovat rakovinu plic!
Je ale jiste ,ze negativni nasledky koureni jsou jiste - proste koureni neprospiva zdravi ,ale proti rakovine plic dokonce chrani!
0 0
možnosti

usnicka

29. 4. 2005 8:00
je to jinak!
Znala jsem pár žen, které měly rakovinu prsu, měly vždy po 50-tce. Nyní je doba jiná, někteří mladí jsou nemocní víc než 80-tiletí stařečci! Teď jsem se dověděla o třech mladých ženách ve věku 40-50 let s touto dg., což mě šokovalo - jen dodávám zajímavost, že všechny pracovaly u jednoho zaměstavatele a onemocněly ve stejnou dobu.
0 0
možnosti