Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenářka Šárka má nové obočí

aktualizováno 
Potkávám čtenářku Šárku, která na stránkách Ony vyhrála soutěž o permanentní make-up, a odjíždíme spolu do plzeňského salonu Tattoo Umi, za jednou z průkopnic téhle zkrášlovací metody u nás.

Permanentní make-up - vytváření obočí speciální jehlou. | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz


Cestou do Plzně se o své spolucestující, mladé dámě, co projektuje vytápění a vzduchotechniku, dozvídám mnohé. Třeba to, že nedávno dostudovala strojní fakultu ČVUT a v kanceláři pracuje nyní se samými mužskými.

Že by někdo z kolegů taktně poradil Šárce, že její světlounké, sotva viditelné obočí by se dalo trvale zvýraznit? Inu vzhledem k tomu, že si pánové projektanti nevšimli ani nedávné Šárčiny změny z "blondsky" na tmavovlásku, odtud vítr nefouká. Stejně tak je v tom nevinně přítel, který ji sice rád nalíčenou a s nožkami na podpatcích, ale nápad, jak elegantně vyřešit, co obličeji chybí, ani od něho nepochází.

Čtenářka Šárka před aplikací permanetního make-upu

Šárku pobídla sexy kamarádka

Šárka by možná nepotřebovala ani tak nápovědu, protože o permanentním make-upu cosi tuší…, jako spíš pobídnutí. A to přišlo od kamarádky, spolužačky s vysoké, která mimochodem platila na celé škole za nejvíc sexy babu.

Ta sice Šárce novou barvu na vlasech pochválila, ale jedním dechem dodala, že světle hnědou tužkou domalované obočí není to pravé. Slovo permanent padlo, ale realitou se stalo až v momentě, kdy krásná kamarádka našla večer na internetu vypsanou soutěž a přiměla Šárku, aby to zkusila. Vyšlo to a Šárka, která chce touto korekcí obličeje překvapit svého přítele, ještě než si ji příští rok vezme, sedí vedle mě a s trochou obavy jede vstříc nové podobě.

Čtenářka Šárka před aplikací permanetního make-upu

"Moc se nemaluju – a když, tak jen řasy, růžové stíny a linky. Mám období, kdy se dva měsíce vydržím líčit, ale pak stejně dlouhou dobu na sebe barvičkami ani nesáhnu," popisuje Šárka své nálady. "Zvykla jsem si ale za poslední rok používat tužku na obočí a dokreslovat ho. K minulým světlým vlasům mi kosmetička poradila vhodný odstín, ale dnes, když mám vlasy tmavé, si nejednou nevím rady," bezradně krčí rameny. Sebejistá je naopak ve tvaru obočí. Přes všechny rady okolí je přesvědčena o tom, že k jejímu kulatému obličeji se nic jiného než tenká čárka nehodí, a až po delší úvaze připouští, že by jí zkušená tatérka mohla navrhnout změnu i v tomhle. "Musím to vidět a záleží na tom, jak se budu cítit," uzavírá.

Na velké experimenty Šárka nevypadá. Takže se divím, když okamžitě nevyloučí, že by mohla ze salonu odjet nejen s novým obočím, ale také s linkami. Ba dokonce s tím vážně koketuje a moje překvapení dovrší, když nadhodí i konturu rtů, od které ji zrazuje pravděpodobně jen strach z bolesti. Vzápětí ale pochopím, že v téhle na první pohled konzervativní mladé dámě zase tolik zakonzervovaného není.

Čtenářku Šárku jste
pro permanentní make-up vybrali zde.

Sveřepá kvůli obočí

"Klidně jsem měla na hlavě červenou, temně černou nebo vínovou," odhaluje "odvázanou" minulost a přiznává se i k duchovnímu zalíbení v módních výstřelcích, které si ve skutečnosti ale díky své nesouměrné postavě nemůže dovolit. Většímu pozadí sluší jen omezený výběr střihu kalhot, tak si dopřává volnost alespoň ve vršcích.

"Kdybych občas nepropadala svodům ženskosti, tak jsem popravdě oblečená jen a jen ve sportovním outfitu a vystačím si," usmívá se svým střídmým rozmarům a dodává: "Trendy mám ráda, ale jen v tom, co se dá vyměnit."

Čtenářka Šárka se radí s odbornicí na permanentní make-up

S tímhle přesvědčením vchází do království tatérky Mileny Matouškové, která ji zkušeným okem změří a jen tak mimochodem prohodí, že světlý melír by se k její budoucí oběti hodil lépe. Obě se pak jednomyslně shodnou v názoru na nevhodnou barvu tužky na obočí, která dosud Šárce sloužila.

"To je hodně teplá barva na to, že je Šárka studený typ," hodnotí Milena. Jakou barvu zvolí pro permanent, ale v tuto chvíli prozradit nechce. Nejprve si Šárku zkoumavě prohlédne a zhodnotí její dosavadní styl líčení obočí: "Kreslí si ho hodně tence a blízko ke kořeni nosu. To jí dodává na sveřepém výrazu a potlačuje mladistvý dojem. Předpisové obočí by mělo ze dvou třetin stoupat a z jedné klesat, a to se Šárce povedlo." Je to ale podle tatérky tak jediné, co se jí zdařilo.

Jenže Šárka není z těch, kdo okamžitě podlehnou názorům jiných, a tak se zdá, že na tenkém obočí v obvyklém tvaru bude trvat i nadále. "Není to úplně podle mého gusta, ale Šárka bude nositelkou make-upu, je to její obličej, takže pokud ji nepřesvědčím, vyhovím," reaguje Milena, která vzájemný dialog v průběhu konzultace považuje za základ úspěchu.

Permanentní make-up - výběr barev

Boj o tvar, sílu a barvu

"Šárka je správný typ na permanent. Nemá viditelné obočí, i když pěkného tvaru, a tím, že čelo bez ofiny je otevřené, vyhlíží obličej jako nahý. Kromě obočí bych doporučila ještě linky, ale jen tenké, protože pod velkými převisy kůže na víčkách by výraznější stejně nebyly vidět," komentuje Milena. Stačí podle ní jen orámovat už tak hezký tvar oka a opticky ho podpořit. Na modrošedou navrhovanou barvu linek Šárka důrazně kroutí hlavou: "Jen to ne. Modrou nechci! Líčím se růžovým stínem."

Milena couvne a uznává, že trvá-li její svěřenkyně na růžovém stínu oka, nemá tam modrá co dělat. Barvy permanentu jsou pestré. Jejich paleta obsahuje všechno od černé (ta se ale využívá minimálně) až po zelenou, růžovou, žlutou atd. a zkušení profíci je rádi mezi sebou míchají, aby získali nové originální variace.

Podobně bude za chvíli Šárce přidělen kompromisní mix šedých odstínů. Šárka slibuje, že si během tvarování obočí rozmyslí, zda půjde i do linek. Nikdo ji nepřemlouvá. Naopak. Proč? To vyjde najevo až později. Klientka se totiž často rozhodne sama až ve chvíli, kdy spatří první výsledky.

Permanentní make-up - vykreslení budoucího obočí tužkou

Budoucí obočí je jasné, a tak nejprve Šárka absolvuje jeho kreslení na kůži. Tentokrát ho maluje Milena svojí tužkou, a jakmile je jedno hotové, posadí klientku na lůžku a nechá ji vyjádřit se. Šárka se okukuje dlouho v zrcadle a netváří se příliš nadšeně.

"Není moc široké?" obrací se nešťastně na celý tým včetně fotografa. Čímž nás všechny do jednoho zaskočí, protože nám se zdá naopak dost tenké. Postupně ji uklidníme, a tak se smíří i s tím, že se na šířce u kořene ještě trochu přidá. Pak touží ještě po zalomení obočí do stříšky, v čemž jí Milena částečně vyhoví, a ubere na kulatosti. Jakmile jsou obě kresby hotové, Šárka znovu zapochybuje, ale už jen na chvíli a za velké podpory přítomných pokorně uléhá s komentářem: "Musím si zvyknout, ale začíná se mi to líbit."

Jak se permanentní make-up povedl a jak se Šárka líbí sama sobě? Čtěte už zítra.

Permanentní make-up - výtváření obočí speciální jehlou

. Co byste měli vědět o "permanentu"

* Záleží velmi na zkušenosti a citu tatéra pro estetično a člověka jako takového.
* Používají se jedno- až pěti bodové jehly, což ovlivňuje tloušťku vpichu.
* Barevný pigment se zčásti v těle vstřebá a zčásti se svrchní vrstvou kůže opotřebuje (odloupe).
* Užívají se přírodní barvy ; na bázi vody či alkoholu.
* Teplé hnědé tóny, pokud se neztlumí studenými odstíny, mohou na kůži zrůžovět.
* Největším rizikem poškození kůže jsou tupé jehly. Na každý zákrok by se měla použít nová jehla, a to i přesto, že se dá sterilizovat.
* Ke kontuře rtů by se automaticky mělo i dobarvovat ( stínovat), neb teprve pak není linka násilná.

Autoři:
Nejčtenější

Zpěvačka s spisovatelka Natálie Kocábová při rozhovoru pro OnaDnes.cz
Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti vtáhl do showbyznysu. Ale jako by se z toho vymanila. Natálie Kocábová už sama za...  celý článek

Jihoafrická modelka Candice Swanopoelová oslavovala své ještě nenarozené...
Baby shower: předporodní večírek, který těhotnou zasype dary i radami

Poslední večírek bez dítěte, příležitost probrat vše o dětech s kamarádkami a příbuznými, to je tzv. baby shower, předporodní večírek chystaný pro nastávající...  celý článek

Nicole Kidmanová (Beverly Hills, 6. února 2017)
Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a na rozdíl od jiných hereček na rovinu říká, kolik je jí doopravdy let. Je prý...  celý článek

Broskvová marmeláda
Zavařte chuť léta do skleniček, v zimě jako když ho najdete

Prázdniny vstupují do poslední čtvrtiny a to také znamená, že se ovocné stromy i rajčatové keříky prohýbají pod bohatou úrodou. Většinou nemáme šanci všechno...  celý článek

Make-up ve stylu Disneyho snímku Zloba – Královna černé magie.
Vizážistka kreslí na obličej pohádkové bytosti z Disneyho filmů

Lví král, Kráska a zvíře nebo Královna Zloba, to jsou tváře, které si dokáže namalovat umělkyně z Irska. S make-up umí doslova zázraky.   celý článek

Další z rubriky

Modelka Cassandra Banksonová svůj boj s akné sdílí s 800 tisíci fanoušků na...
I s akné jsme krásní, říkají modelky. Pupínky konečně nejsou ostuda

Trendy nejsou to, co bývaly. Místo touhy po dokonalosti teď frčí sebepřijetí a boj s předsudky. Svět módy, celebrit a influencerů ze sociálních sítí má sice...  celý článek

Make-up ve stylu Disneyho snímku Zloba – Královna černé magie.
Vizážistka kreslí na obličej pohádkové bytosti z Disneyho filmů

Lví král, Kráska a zvíře nebo Královna Zloba, to jsou tváře, které si dokáže namalovat umělkyně z Irska. S make-up umí doslova zázraky.   celý článek

MOJE ROZMARNÉ LÉTO - Straňanská lávka, Strán
Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své aktuální fotografie. Soutěžit můžete v některém z osmi kol, z nichž vítězové...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

První pomoc při vypadávání vlasů: Tabletky i přípravky pro bohatou hřívu
První pomoc při vypadávání vlasů: Tabletky i přípravky pro bohatou hřívu

Zničehonic začínáte ztrácet svou jinak bohatou hřívu? Nepropadejte panice a podívejte se, jak vypadávání vlasů udělit stopku hned v začátcích.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.