VIDEO: Thajská masáž není mučení, ale bolet vás možná bude

  • 4
Běžná představa o tom, jak thajská masáž vypadá, je většinou často děsivá: možná vám na mysli vytane obraz masérky, která zákazníkovi chodí po zádech nebo ho bolestivě „prokřupává“. Strach ale stojí za to překonat, jedná se o osvědčenou metodu relaxace a často i vhodný doplněk léčby.

Jak to funguje

Co vás čeká...

Chystáte se na kosmetické ošetření, na masáž nebo třeba ke kadeřníkovi, ale nevíte, co vlastně čekat?

Sledujte náš nový seriál, ve kterém se podíváme na zoubek častým i méně tradičním metodám.

„Thajská masáž spočívá v masírování takzvaných neviditelných linií. Jsou to energetické dráhy v těle, které se nacházejí přibližně dva centimetry pod kůží a které terapeutka masíruje tlakem a také svojí vahou,“ vysvětluje manažerka masážního salonu Planet Zen Tereza Patraulea s tím, že nejčastěji se jedná o masáž celého těla.

Správně provedená masáž by měla být příjemná, rozhodně ne nesnesitelně bolestivá. Slabší bolest při ní můžou pocítit lidé, kteří nejsou na masírování zvyklí, mají například sedavé zaměstnání nebo nesportují. Kdo dochází pravidelně, pocítí však časem výrazné zlepšení. A možná si vytvoří i malou závislost, cílem je totiž navození správné harmonie těla i mysli.

Thajská masáž

Kolik stojí
Za ošetření celého těla zaplatíte cca od 800 do 1 500 korun.

Jak dlouho trvá
Obvykle 60 nebo 90 minut

Jak často chodit
Podle porady s terapeutem, ideálně jednou za 1 - 2 týdny

Po masáži byste se měli cítit plní energie, šťastní, měla by vám to přinést radost na celý den,“ říká expertka. „Soustředí se samozřejmě i na běžné civilizační choroby, upravuje například krevní tlak a pomáhá správnému trávení. Navíc rozproudí krevní oběh, a tak harmonizuje fungování celého organismu.“

Pro každého? Ne tak docela

U thajské masáže je důležité vybrat si dobrý salon, kde vám také poradí, jestli je pro vás vhodná. „Nedoporučujeme ji například těhotným ženám, seniorům nebo dětem, pro ty se víc jiné typy masáže,“ upozorňuje Tereza Patraulea. „V Thajsku to chodí trochu jinak, zkušenosti se předávají z generace na generaci, rodiče a děti se masírují navzájem. My bychom měli být opatrnější.“

, , pro iDNES.cz