Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Začněte se své pleti dotýkat, radí kosmetička hvězd. Udělá to zázraky

Exkluzivně   4:44aktualizováno  4:44
Její klienti za ní létají stovky i tisíce kilometrů, aby svou pleť proměnili pro jejíma kouzelnýma rukama. Hvězda mezi kosmetičkami Anastasia Achilleosová exkluzivně pro OnaDnes.cz prozradila tajemství svého úspěchu a podělila se o cenné rady, za které hvězdy jako Gwyneth Paltrowová či Kate Mossová platí nemalé částky.

Anastasia Achilleosová je hvězda mezi kosmetičkami, která se proslavila díky svému přístupu k pleti a unikátním holistickým masážím, které vytvořila. | foto: archiv firmy

Setkat se Anastasii Achilleosovou není vůbec jednoduché. Tato hvězda mezi kosmetičkami má diář plný na rok dopředu. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Není divu, její jméno i holistické masáže, které provádí, patří mezi dobře střežená tajemství slavných a bohatých. Adresu jejího salonu nehledejte, řekne vám ji pouze do telefonu, pokud vás přijme. 

Anastasia nakonec souhlasila s rozhovorem v rámci kongresu P&G Vision House. Drobná brunetka s dokonale rozzářenou pletí a hustými vlasy exkluzivně pro OnaDnes.cz prozrazuje skutečné tajemství krásné pokožky a poradí vám, jak vypadat skvěle bez ohledu na věk.

Jak bychom se měli starat o pleť, aby byla opravdu krásná?
Osobně každému doporučuji, aby se svou pletí komunikoval pomocí dotyku. Většina lidí svou pokožku podle dotyku nezná. Jen aplikují krém několika letmými pohyby, nanesou make-up houbičkou a hotovo. Věnují se pokožce jen pár vteřin a prakticky s ní ani nepřijdou do styku.

Co je na tom špatně?
Naneste na pleť krém. To je v pořádku, zaplatili jste si za něj a on odvede svou práci, ale pod povrchem kůže se hromadí tekutiny, napětí, stres. Záda taky uvolníte a ulevíte jim masáží. S pletí to je naprosto stejné. I tvář a krk profitují z doteků.

Ke kosmetičce slavných hvězd se můžete objednat pouze telefonicky, sama vám pak...

Můžete to nějak rozvést?
Pod kůží na celém těle máme pojivovou tkáň, představte si tenkou vrstvu rosolovité hmoty, která se bez patřičné pozornosti napíná. Je stále těsnější, napjatější a tuhne. Ukládá v sobě veškeré informace, které se dějí podvědomě a ukládají se v paměti buněk. Postupem času se celý procesu tuhnutí zrychluje.

Je pravda, že ve stresu sama cítím, že mám tvář velmi napjatou.
Přesně tak. Vaše kůže si pamatuje, jak jste se cítila, co právě prožíváte. Pokud pojivovou tkáň nerozhýbete masáží, tvář vám postupně otéká, objeví se kruhy a otoky v oblasti očí, nedokáže se sama uvolnit. Váš výraz je najednou tvrdý, vypadáte ustaraně a starší.

S tím vším si dokážeme sami poradit díky masáži?
Ano! Efekt se dá přirovnat k měkkému světlu dopadajícímu na obličej. Podívejte se na Mariah Carey. Na jakémkoliv focení a natáčení vyžaduje měkké světlo, ve kterém okamžitě vypadá jemně. Jenže my žijeme v reálně světě a nemůžeme se pohybovat jen ve speciálně upraveném světle. Ovšem pokud uvolníte napětí v kůži, budete vypadat hned lépe. Váš výraz se změní, budete působit odpočatě a mladistvěji.

Jak často praktikujete masáž sama na sobě? Vypadáte totiž výborně.
Každý den. Nanáším na obličej odličovací přípravek a krém ve velkém množství, abych mohla důkladně promasírovat pokožku. Tato každodenní masáž by měla trvat minimálně dvě minuty. Během této doby jste schopni zapracovat krém do pleti a zároveň ji uvolnit.

Musím používat nějaký speciální přípravek?
Je úplně jedno, jestli aplikujete krém, sérum, olej, odličovací mléko, gel, cokoliv. Musíte především rozhýbat pojivovou tkáň a lymfu. Tak dojdete ke skutečné změně a získáte zářivou, svěží a mladistvě vypadají pokožku.

Redaktorka OnaDnes.cz vyzkoušela masáž obličeje od Anastasie Achilleosové na...
Zažít si masáž pokožky od Anastasie Achilleosové je skutečný zážitek. Drobná...

Mohu masírovat i mastnou pleť? Nebude se ještě více mastit?
Vůbec se toho nebojte. Dotýkejte se jí, i ona to potřebuje. Pokud se pleť mastí, neznamená to, že nepotřebuje péči a hydrataci. Co je v tomto případě tabu, je neustálé čistění. Znám lidi, co si pleť čistí třikrát denně nebo ji příliš exfoliují. To je špatně a celý problém se jen zhoršuje.

Anastasia Achilleosová

Kosmetička Anastasia Achilleosová učí své klienty přirozenému přístupu k pleti....
  • kosmetička a ambasadorka zn. Olay

  • 28. srpna oslaví 40. narozeniny

  • vdaná, matka dvou dětí

  • pochází z Kypru, žije a pracuje v Londýně

  • proslavila se holistickými ošetřeními tváře, na která dochází ty nejslavnější krásky

  • mezi její klienty patří mj. Gwyneth Paltrowová, Kate Mossová nebo Liberty Rossová

  • spolupracovala na kampaních Fendi, Miu Miu, Louis Vuitton, Sportmax a dalších značek

  • na její ošetření se musíte dlouho dopředu telefonicky objednat, až do telefonu se dozvíte místo, kam máte na kosmetiku přijít

Jak často bychom měli chodit do kosmetického salonu?
Doporučuji objednat se na ošetření jednou za čtyři až šest týdnů. Dobrá kosmetička totiž dá pleti mnohem více, než jste toho schopni sami doma. Najděte si někoho, pod jehož rukama se cítíte příjemně, kdo se o vaši pleť postará a řekne vám, co aktuálně potřebuje. Většina lidí ani netuší, jaký mají typ pleti. Najděte si kosmetičku, která opravdu umí udělat masáž obličeje, rozdíl uvidíte.

Jste velmi vyhledávaná mezi celebritami. Jaké problémy s vámi hvězdy řeší?
Nezáleží na tom, zda-li jste královna nebo uklízečka, všechny řešíme naprosto stejné věci.

V čem se liší ošetření ve vašem salonu od všech ostatních, že za vámi klienti létají z mnoha zemí?
Zajímám se intenzivně o stav pojivové tkáně, o kterém jsem již hovořila. To je to tajemství, to je to, na co se během hodiny a půl intenzivně zaměřuji a s čím komunikuji. Tkáň není jen ve tváři, informace si ukládáme po celém těle a zejména ženy jsou na to velmi citlivé a vnímavé. Nevěnuji se pouze tváři, ale celému tělu, masíruji obličej, ale i oblast břicha.

Dokážete z pleti vyčíst, koho máte před sebou?
Ano, kůže a celé tělo o vás vypovídá víc, než si myslíte. Ženy, které mají problémy s komunikací, nedokážou pořádně mluvit se svou rodinou a přáteli, to pocítíte na hrudníku. Je celý ztuhlý. Kolik žen má problémy s břichem? To souvisí se stresem a schopností se uklidnit a vyjasnit si, co se vlastně kolem mě děje. Pokud necítíte podporu svého okolí, svého partnera, nemáte v životě stabilitu, ať již emoční či finanční, začne vás bolet spodní část zad. Všechny tyto věci nás ovlivňují. Dnes již vědci vědí, že podvědomí ovlivňuje naše tělo a vzhled. Proto se svými klienty pracuji komplexně a to se odrazí i v jejich tváři. Nemůžete oddělit mysl a tělo. Učím své klienty, jak s tím vším pracovat, aby se to pozitivně odrazilo na jejich vzhledu. Všechno ostatní jsou jen věci navíc – krém, pára, přístroje.

Topmodelka Kate Mossová chodí na ošetření své pleti k Anastasii Achilleosové.
Gwyneth Paltrowová patří mezi klientky kosmetičky Anastasie Achilleosové.
Anglická herečka a modelka Liberty Ross

Hvězdy, které vděčí za svou krásnou pleť právě Anastasii: Kate Mossová, Gwyneth Paltrowová, Liberty Rossová

Hodně lidí zajímá, jak se zbavit vrásek. Co byste jim poradila?
Vrásky se mají akceptovat, jsou součástí života a nikdy bychom se za mě neměli stydět. Někteří lidé se jich úzkostlivě zbavují všemi možnými prostředky, ale co chce většina z nás? Zdraví. Důležité je si tělo udržovat čisté zevnitř, jeho čistota postupuje nahoru až na povrch pleti. Lidé stále více chtějí rozzářit pokožku, aby byla zdravá a krásná. Jen si vezměte dvě slova – vrásky a rozzářená. První působí tak negativně, zatímco druhé maximálně pozitivně.

Dáte mi recept na rozzářenou pleť?
Nečekejte žádné velké zázraky, udělejte pro své tělo něco každý den. Vezměte si lžíci olivového oleje, vymačkejte citronovou šťávu a spolkněte to. Chutná to jako řecký salát a pročistí vaše tělo. Kupte si odšťavňovač a každé ráno si udělejte čerstvou šťávu z celeru, jablka, citronu a špenátu. Nejnovější technologie použité v krémech nemohou fungovat, pokud nemáte tělo čisté zevnitř.

Jak vás poslouchám, napadá mě otázka. Záleží vůbec na tom, co na pleť dáváme? Nestačí prostě jen zdravý životní styl?
Ne, záleží na obojím. Oba aspekty fungují jedině ruku v ruce, jako muž a žena. Jací jsme uvnitř se projevuje navenek a naopak. Potřebujeme ochranu před okolním prostředím, znečištěním, ve kterém všichni žijeme, před slunečními paprsky.

Máte svůj osobní oblíbený kosmetický přípravek?
Ne, neustále zkouším nové a nové produkty. Existuje jich pár, které najdete v mé koupelně vždy. Italská značka Ila Spa dělá skvělé oleje a koupelové soli, opravdu vidíte změnu. Také mám ráda značku Environ z Jižní Afriky. Na obličej momentálně používám Olay Total Effects, který obsahuje hodně vitamínu E. Místo make-upu používám CC krém od stejné značky, který výborně hydratuje a chrání pokožku před UV zářením.

Fotogalerie

Dokážete odhadnout, jaké budou trendy v budoucnu, kudy se kosmetický průmysl vydá?
Vidím, že se stále více lidí zajímá o wellness. Mluví se o něm naprosto všude včetně vážených vědeckých kongresů. Lidé se vrací k věcem, které prospívají celému tělu. Vždycky tu bude zájem o botox a radikální zásahy, ale stále více lidí se obrací k přirozenosti, k pozitivnímu přístupu ke svému tělu a životu obecně. Před 10 lety jsem přišla za lidmi z Olay a chtěla po nich, aby vytvořili pleťový olej. Dostala jsem zamítavou odpověď, ale pět let poté přišli oni za mnou, že chtějí přípravek na masáž obličeje. V Americe již uvedli na trh olej z řady Olay Regenerist. Vidíte, všechno se vrací k tomu, co jsem říkala na začátku – dotýkejte se pleti, pociťte ji pod prsty.

Pět pravidel pro krásu a mladistvý vzhled

Anastasia Achilleosová, kosmetička hvězd, radí

Ilustrační snímek
Projezte se ke kráse
Vitaminy

USMÍVEJTE SE NA SEBE. „Každý den na sebe usmějte do zrcadla. Vím, že to zní divně, ale opravdu to funguje. Většina lidí se totiž na sebe mračí, cítí se mizerně uvnitř, přenáší tuto energii na okolí a ono reaguje stejně. Pokud se však na sebe usmějete, budete se cítit lépe a okolí vás bude brát lépe. Pořádný úsměv po ránu a uvidíte tu změnu.“

MASÍRUJTE POKOŽKU. „Pracujte s tím, co už máte. Používejte své ruce, masírujte tvář, do pleti tak dostanete pořádnou dávku kyslíku a to rozzáří vaši pleť.“

VYSPĚTE SE. „Většina z nás chodí do postele opravdu hodně pozdě. V práci trávíme stále více času a ten nám pak chybí v soukromí, tak si začneme ukrajovat z času na odpočinek. Pokud jdete spát po půlnoci, v jednu nebo i později, a probouzíte se v šest nebo v sedm, dostanete se do hormonální nerovnováhy. Zejména ženy. Během spánku se tělo regeneruje a vytváří si takzvané hormony mládi. Pokud nespíte správně, připravujete se o svůj vlastní elixír mládi.“

DOBŘE JEZTE. „Jíme, abychom se nasytili, ale nedostáváme do těla potřebné živiny. Podívejte se do své ledničky, najdete tam jídlo z Afriky, Ameriky, Asie, jižní i severní Evropy. Často je plné pesticidů, chemikálií. Najděte si základní potraviny, které budou z lokálních zdrojů. Může to být mléko, okurky, rajčata, brambory, vejce. Právě ty můžou obsahovat nejvíc chemikálií, proto je raději kupujte v bio kvalitě.“

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY. „Naše buňky potřebují extra výživu, protože žijeme ve skutečně znečištěném prostředí. Užívejte vitamíny A, E a C. Nespoléhejte se pouze na jídlo, potřebujeme více vitamínů a více antioxidantů. Jsme obklopeni špínou a stresem a naše tělo nemá dostatečný obranný štít, který mohou vybudovat antioxidanty.“

Nejčtenější

Vkusný šperk dokáže pozvednou každý outfit. A nemusí se přitom jednat o luxusní...
OBRAZEM: Veselé letní šperky, které potěší

Vkusný šperk dokáže pozvednou každý outfit. A nemusí se přitom jednat o luxusní perlový náhrdelník nebo prsten s drahým kamenem. Leckdy stačí pouze drobnost....  celý článek

(Ilustrační snímek)
Muži své emoce ignorují, ženy se v nich ztrácejí, tvrdí odborníci

Vztahy stojí na emocích. Neschopnost je projevovat znamená problém navázat i udržet vztah. Kdo by v přítomnosti ledové kostky roztál? Někdo vztahy sice...  celý článek

Bridget Malcolmová
Lidé očekávají, že modelka bude hloupá mrcha, říká Bridget Malcolmová

Pětadvacetiletý andílek Victoria’s Secret Bridget Malcolmová má prý dost zažitých stereotypů, které se týkají modelek. Irituje ji, že si o modelkách lidé...  celý článek

Ilustrační fotografie
Sedm jednoduchých způsobů, jak si o pár let prodloužit život

Cesta k dlouhému a zdravému životu nemusí být kupodivu ani moc náročná. Někdy postačí jen několik malých, jednoduchých změn ve vašem životním stylu. A nebojte...  celý článek

Křehký koláč s cuketou a mrkví
Cuketa v hlavní roli. Nenápadná Popelka může být v kuchyni královnou

V našich zahrádkách je jako doma, protože je nenáročná na pěstování a šikovná kuchařka ji umí zakomponovat opravdu do každého jídla. Cuketa ovšem není jen...  celý článek

Další z rubriky

Není radno podceňovat obsah vaší kabelky. Může vás zachránit před spálením nebo...
Deset věcí, které by nám v létě neměly chybět v kabelce

Dámská kabelka je jako truhlice s pokladem. Vejde se do ní tolik věcí, že se občas nestačíme divit. Vedle nezbytností, jako jsou peněženka či klíče, by v ní...  celý článek

Nepodceňovat sílu slunečních paprsků se vyplatí. Především při lenošení na...
Deset triků, jak na krásné a zdravé opálení

Čím a jak se mazat, na které partie nezapomenout a kdy se radši před sluncem schovat do stínu? Poradíme, jak si z dovolené přivézt krásný bronz místo červeného...  celý článek

Dívka si nechala kvůli  LBGT pochodu obarvit podpaží.
Duhové podpaží jako výstřelek, který měl podpořit gay pochod

Na barevné vlasy, nehty i líčení jsme si zvykli, takže teď je na řadě podpaží. A nejlépe v intenzivních duhových barvách. Přesně ty má na svém podpaží jedna z...  celý článek

Další nabídka

arome.cz

Nejsem přirozená blondýna a nestydím se za to
Nejsem přirozená blondýna a nestydím se za to

Blonďaté vlasy symbolizují jemný ženský půvab a smyslnost zároveň. Pokud nejste blondýna od přírody, i tak můžete získat plavý odstín vlasů. Jen na to jděte spr... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.