Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Alena Bosáková: Na manžela jsem si ve StarDance chtěla vsadit

  0:34aktualizováno  0:34
V sále, kde si televizní sportovní komentátor Jaromír Bosák vybojoval třetí místo v soutěži StarDance, mu držela palce i jeho půvabná manželka Alena. Málokdo tehdy věděl, že tanec je spíš její parketa.

Alena Bosáková a Jaromír Bosák spolu normálně netančí, tentokrát ale udělali výjimku | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

O kopané, doméně svého muže, zase ráda diskutuje; a to jak s chlapy u piva, tak se svými klienty.

Skoro po patnácti letech v uniformě zdravotní sestry se Alena Bosáková rozhodla změnit kariéru. Dnes už devátým rokem pracuje jako reprezentantka německé farmaceutické společnosti vyrábějící antikoncepci.

"Prolamuje to ledy," odpoví mi na otázku, k čemu jí jsou znalosti z fotbalu v oboru farmacie. "Většina mých klientů-lékařů jsou totiž muži," dodává.

V Žilině, na svém rodném Slovensku, vystřídala v rámci nástupní praxe postupně oddělení interny, chirurgie a nakonec gynekologie, kam se jí po těch zajímavých a akčních oborech vůbec nechtělo. Vymohla si tedy práci na pooperačním a jipce a nakonec si své místo zamilovala. Ráda se totiž o druhé stará a k práci obecné sestry ji přivedla nemocná maminka.

"Když jí odebírali krev a šťourali do ní tou příšernou jehlou, tak jsem si říkala, tohle ne, budu mít jednorázové jehly a veškerou péči zajistím lépe," vypráví s úsměvem a potom zvážní. "Ptali se mě, proč jsem nešla na vysokou studovat medicínu. Proto, že jsem opravdu chtěla být zdravotní sestra."

Alena Bosáková - manželka sportovního komentátora Jaromíra Bosáka

Láska jako z filmu

Do Prahy ji přivedla láska, za kterou tak trochu může i bývalý americký prezident George Bush starší. Mladý reportér a tenkrát ještě student Jaromír Bosák točil pro německou televizi ARD přesně rok po Listopadu setkání Bushe s Václavem Havlem na Václavském náměstí a v davu si všiml tehdy čtyřiadvacetileté Aleny. Postavil před ni a její kamarádku, se kterou byla v Praze na výletě, kameru a řekl: "Mávejte." Předtím půvabné Slovence do ruky vtiskl vizitku, na kterou zezadu napsal vzkaz: "Zkuste mi někdy zavolat, až budete mít čas."

"Odjela jsem zpátky a nechtěla jsem se ozývat, ale moje kamarádka mi říkala, 'Zavolej, mít kamaráda v Praze, to se hodí,'" groteskně napodobuje naléhání přítelkyně Alena. Jejich seznámení by se prostě klidně mohlo stát úvodní scénou libovolné romantické komedie zámořské provenience. A samozřejmě následuje i happy end: po roce pendlování se Alena rozhodla v Praze usadit...

Alena Bosáková a Jaromír Bosák a jejich "golfové manželství"

"Míra nemá rád, když mluvím česky"

Kuriózní i trochu děsivý zároveň je na vztahu Bosákových fakt, že jsou oba narozeni ve stejný měsíc i den, jen Alena je o rok mladší. "Jsme dva Býci na jednom smetišti. Ale funguje to bezvadně, protože jsme každý opravdu úplně jiný," tvrdí přesvědčivě.

Češtinu má Alena Bosáková vskutku dokonalou. "Som zo Žiliny," řekne, ačkoliv jinak si rodný jazyk evidentně schovává na doma. "Míra nemá rád, když mluvím česky, říká, že mám přízvuk a nejde mi to."

Mimo rádius blízkých a kamarádů ji uslyšíte používat mateřštinu, jen když už je smrtelně unavená. V době, kdy přišla do Prahy, a ještě více po rozdělení republiky, se prý někteří Češi na Slováky dívali trochu spatra, a tak se po ročním působení v Americe rozhodla přizpůsobit. "Říkám si, když jsem tam hovořila anglicky, tak proč bych v Česku nemluvila česky." A své krajany, kteří komolí slovenštinu s češtinou, zrovna nemiluje. "Ať mluví tak nebo tak."

Jinak je ale velký patriot. Když zjistila, že české občanství může získat, jen pokud se vzdá slovenského, odmítla. Na Slovensku, "doma", jak říká, má totiž Alena celou rodinu, včetně tří mladších sester. Dámský kolektiv ji jaksi pronásleduje. Vyrůstala v domě s pěti ženami, potom šla na zdrávku a nakonec gynekologie.

"Zase samé ženské," směje se. Proto když si může vybrat, tráví svůj čas raději v mužské společnosti. "Každé pondělí chodíme s Mírou do hospody s přáteli, sedím tam u piva se samými chlapy a poslouchám, jak mluví o fotbale."

Alena Bosáková - manželka sportovního komentátora Jaromíra Bosáka

A novým Tigerem Woodsem bude …

Kromě kopané se ale vyzná i v golfu, který je společným koníčkem manželů Bosákových. Dokonce i na dovolené do zahraničí jezdí skoro výhradně "za golfem". S naším fotografem vede paní Alena erudovanou diskusi o nových greenech ve Slovenském ráji a také její touze podívat se někdy na Masters. Nemůže si rychle vzpomenout na přesné jméno "nového Tigera Woodse" a já alespoň vtipkuji, že takto naši čtenáři nebudou vědět, na koho si vsadit.

Paní Bosáková má totiž na tipování neobvyklý talent. Svému muži při StarDance řekla, že když nevypadne jako první, umístí se na bronzové příčce. A stalo se. Bohužel na třetí místo se kurz nevypisoval. Pro ty, které už svrbí ruka na dveřích nejbližší sázkové kanceláře, proto uvádíme: vycházející hvězda golfu podle Aleny Bosákové se jmenuje Rory McIlroy.

StarDance byla pro Bosákovy vůbec taková nová životní etapa. Zda Alena žárlí, nebo nežárlí na taneční partnerku svého muže, byla tehdy otázka číslo jedna. A nejen pro bulvární média. Alespoň podle titulků to tak vypadalo.

"Čestně prohlašuji, že jsem nežárlila," zvedne do vzduchu dva prsty a tváří se u toho docela vážně. "Naopak, manželovi s Evčou jsem strašně moc fandila. Oživilo nám to vztah," pochvaluje si, jak je hezké vidět svého muže v úplně nové roli.

Alena Bosáková a Jaromír Bosák spolu normálně netančí, tentokrát ale udělali výjimku

Sama začala s latinskoamerickými tanci ještě před StarDance, ale se svým mužem tehdy nepočítala a sáhla po kurzu pro jednotlivce. Chodí do něj dodnes. "U Míry je to s tancováním takhle: bylo to náročné, bylo to hezké, ale bylo toho dost," směje se a já si všimnu, že sedí výstavně rovně, jako baletka, a silou vůle se snažím alespoň na dvě minuty vzdorovat své klasické poloze spícího na stole.

Život Aleny Bosákové vypadá velmi spokojeně. Neustále se směje, je přátelská a bezprostřední. I tak je vidět, že o věcech přemýšlí ještě dlouho potom, co proběhly. Kvůli nabitému programu se s manželem doma příliš nepotkávají, ale i to vidí jako pozitivum. "Nemáme čas se pohádat," objasní svou teorii.

Když na ni doma nečeká on, tak vezme do náruče jejich dvě milované kočičky Báru a Froda. Idylka, chybějí jen děti; ve velkém domě by se na ně určitě našlo místo.

"Dětičky bych strašně ráda, ale nějak nám to nebylo dáno," vysvětlí Alena nebývale stručně a trošku se jí zalesknou oči.


Ptám se, zda nezvažují adopci. "Já o tom přemýšlím často, i jsme se o tom s manželem bavili, ale jsme teď strašně zaměstnaní. Nevylučuju však, že v budoucnu se o nějaké starat budeme. Máme v rodině spoustu dětiček a zatím se snažíme o ně starat a pomáhat, jak to jen jde. Výhoda je, že s námi nebydlí, jsme si stále vzácní a zbožňujeme se."

Alena Bosáková - manželka sportovního komentátora Jaromíra Bosáka

Autoři:
Nejčtenější

(Ilustrační snímek)
Jedni rodiče byli chudí, druzí zločinci. Ujali jsme se jejich dětí

Každé dítě si zaslouží lásku a potřebuje vyrůstat v bezpečném rodinném prostředí. A pokud biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem,...  celý článek

Lake Bellová
Lake Bellová: Děti vychovávám tak, aby si vážily starých lidí

Herečka Lake Bellová (38) denně naráží na to, že si dnešní mládež neváží starších lidí. Své děti tak vede k tomu, aby ke starším lidem měly úctu. A hlavně po...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Příběh Mirky: Syn bude otcem, ale dítě nejspíš není jeho

Tak jsem se dočkala, budu babičkou. Mám skvělou snachu, bezvadného syna a další důvod k radosti je na cestě. Jenže snacha se mi přiznala, že dítě možná nebude...  celý článek

Herečka Emma Stone na zahajovacím ceremoniálu MFF v Benátkách
Emma Stone: Jsem známá a můj hlas má sílu, nesmím se bát vyjádřit názor

Herečka Emma Stone (28) cítí potřebu nahlas říkat, co si myslí, protože může díky své popularitě ovlivnit víc lidí než běžný člověk. Zatímco ještě nedávno měla...  celý článek

ilustrační snímek
I po císařském řezu můžete porodit přirozeně

Většina žen po prodělání císařského řezu předpokládá, že i další děti budou muset přijít na svět s pomocí skalpelu. Lékaři však dnes dokážou velmi dobře...  celý článek

Další z rubriky

Klára Spilková
S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první Češka vyhrála golfový turnaj profesionální ženské evropské tour. Ještě loni se něco...  celý článek

Billie Piperová
Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří novináři kvůli vráskám. Po třicítce očekávala, že se podobným článkům vyhne. Jak...  celý článek

Chrissy Teigenová (Beverly Hills, 26. února 2017)
Chrissy Teigenová: Kvůli dalšímu umělému oplodnění končím s alkoholem

Modelka Chrissy Teigenová (31) prozradila, že se dostala do stádia, kdy byla závislá na pravidelné konzumaci vína. Denně si dopřávala několik skleniček a...  celý článek

Další nabídka

Arome.cz

Konturování krok za krokem: Dodejte svému obličeji výraznější křivky
Konturování krok za krokem: Dodejte svému obličeji výraznější křivky

Líčení nabízí spoustu návodů, rafinovaných tipů a triků, díky kterým můžete zásadně změnit rysy v obličeji a jednou z ta... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.