Péče o nohy se v létě vyplatí.

Péče o nohy se v létě vyplatí. | foto: Profimedia.cz

Triky pro krásné a hebké nohy. Čistá žiletka nebo peeling chodidel

  • 1
Letní horka přímo nabádají k tomu, abychom vystavovali naše nohy v sukních a kraťasech. Proto si zaslouží pečlivější péči než po zbytek roku. Ani sebelepší opálení totiž nezakryje zarůstající chloupky, celulitidu nebo ztvrdlou kůži.

Hladké nohy bez nechtěného porostu bývají považovány za jeden z parametrů ženské přitažlivosti. To však vyžaduje pravidelnou a častou depilaci. V chladných měsících si můžeme dovolit zakrýt nohy v nohavicích a s intenzitou holení polevit, jenže léto nás bez milosti donutí zpozornět.

Kdo nefandí elektrickým epilátorům, měl by mít neustále po ruce čistou a ostrou žiletku. Tupá žiletka, kterou používáte už od jara, určitě očekávaný hladký efekt nepřinese. Nehledě na to, že se na ní množí bakterie, které mohou způsobit zarůstání chloupků. Nezapomeňte na nohy nanést dostatek holicí pěny či gelu a holit po směru růstu chlupů. Pomůže také peeling, kterým ošetříte nohy před samotnou procedurou.

Peeling

Peeling či scrub bychom ostatně měli v létě používat pravidelně, abychom se zbavili všech mrtvých buněk a umožnili pokožce volně dýchat. Na houbičku stačí nanést nepatrné množství a pomalými krouživými pohyby masírovat nohy. Zapomínat bychom neměli ani na peeling chodidel. Tam se vyplatí užít speciální přípravky, které pomohou s odstraněním zrohovatělé pokožky.

K jemnější pokožce nám pomůže i žínka z lufy, která účinky peelingu zintenzivňuje. Vláknitý materiál žínky má pórovitou strukturu, která po namočení změkne, takže skvěle slouží při likvidaci odumřelé kůže a zároveň je velmi příjemná na dotyk. Tato masážní žínka se však může snadno stát útočištěm bakterií, proto bychom ji měli často měnit.

Holení s čistou žiletkou a přípravkem na holení, který dostatečně hydratuje, je součást základní letní péče o nohy.

Hydratace

Po peelingu a depilaci je dalším krokem na cestě k dokonalým nohám jejich hydratace. Sprchový gel či olej nemusíme používat každý den, obzvláště pokud se sprchujeme vícekrát. Pokožku to přehnaně vysušuje. Stačí jednou za dva dny. Součástí naší každodenní péče by však měly být hydratační přípravky v podobě olejů či tělového mléka. Nanést bychom je měli hned, jakmile vyjdeme ze sprchy. Nejprve ovšem pokožku musíme vysušit, aby se mohly vstřebat. Ideální je kokosový olej, který je hodně mastný, a dodá tak nohám vláhu na celý den.

Návod na pedikúru. Podle videa ji zvládnete i doma:

Pomerančová kůže

Péče o tělo na Arome.cz

Celulitida je strašákem drtivé většiny žen. A to dokonce i těch, které mají štíhlou postavu a ideální míry. Experti totiž tvrdí, že se objevuje až u 90 % žen. Nevzhledné ďolíčky způsobuje tuk, který se ukládá těsně pod kůží, což způsobuje, že povrch pokožky vypadá nerovnoměrně.

Bojovat se proti tomu dá různě. Například pravidelným kardio cvičením a zdravým jídelníčkem. Vedle toho můžete zkusit některé z krémů či sér. Výtažky z citrusů, extrakt ze zázvoru či skořice nebo třeba kofein, které jsou v nich obsaženy, zvyšují prokrvení kůže.

Ideální jsou masáže problematických partií. Ve sprše za pomoci peelingu a teplé a studené vody, ale také nasucho. Stačí si vzít pevný kartáč a rychlými pohyby přejíždět po kůži. Začít by se mělo u chodidel a dále pokračovat směrem k pasu, podobně, jako když kartáčuje oblečení. Aby se tukové kapsy pod kůží rozptýlily, je třeba tuto masáž lymfatického systému opakovat každý den.